фото Getty У перші тижні навчання першокласників треба підтримати і допомогти адаптуватися
Діти молодшого віку, які вперше переступити поріг школи, довше адаптовуються до нового для них середовища. Тому в перші тижні навчання у школі їм треба надати підтримку, вчителі мусять знайти особливий підхід до кожної дитини, а батьки – підбирати потрібні слова. Сайт «Освіторія» розповів про фрази-мотиватори, які підготувала ігрова педагогиня Алісія Меєрз. Вони особливо потрібні під час адаптації до навчання протягом першого тижня у школі.
«Супергерої слухання»
Батьки мають цікавитись навіть найменшими дрібницями, пов’язаними з життям їхніх дітей. Тому щира увага і підтримка допомагатиме школяру долати труднощі. Після повернення додому варто запитати в дитини:
- Що було найцікавішим сьогодні?
- Хто тебе сьогодні розсмішив?
- Було щось, через що ти сумував(-ла)?
«Барометр настрою»
Можна вдома запровадити правило «барометр настрою». Щовечора запитувати сина чи доньку про те, як вони почуваються: «Сьогодні твій настрій – як сонячний зайчик чи як хмарка?» Це допоможе батькам помітити, коли щось пішло не так, і вчасно відреагувати.
«Доброранковий магічний ритуал»
День треба починати з позитиву. Можна придумати разом з дитиною власний «доброранковий магічний ритуал». Це може бути танець, наспівування улюбленої пісні чи обійми. Такі милі дрібнички налаштують дитину на позитив і сприятимуть гарному настрою у момент, коли треба йти до школи.
«Час тиші і спокою»
Перші тижні у школі є доволі стресовими для дітей. Тому вдома варто організувати «час тиші і спокою», коли дитина може займатися тільки тим, що їй подобається: малювати, читати, бавитись з улюбленими іграшками. Це сприятиме відпочинку та відновленню енергії.
Мрієте, аби ваша дитина вивчала англійську ще до школи? У ранньому віці нові знання найкраще засвоюються через гру та веселощі. Усе це можна знайти в АнтиШколі, де розробили спеціальну програму навчання для дітей 4-7 років. Мультфільми, інтерактивні завдання, пісні й танці – маленькі непосиди будуть у захваті від таких занять. Реєструйтеся на пробний урок та відправте дитину у захопливий світ англійської мови з найкращими викладачами.
«Командний дух»
Дитині важливо відчувати командний дух у власній родині. У розмовах із сином чи донькою варто наголошувати: «Якщо в тебе виникають труднощі, ми їх подолаємо разом. Ти ніколи не сам(а)!» Це створює відчуття захищеності й упевненості, що вдома на дитину чекає підтримка.
«Похвала за сміливість»
Щодня дитину слід хвалити за маленькі перемоги: «Ти сьогодні молодець, що познайомив(ла)ся з новим другом!» або «Я пишаюся тобою, що ти самостійно впорав(ла)ся із завданням, яке тобі не давалося минулого тижня». Це допомагає дитині відчути, що вона рухається у правильному напрямку.
«Час для запитань та відповідей»
Кожен вечір варто виділяти час на розмови і сеанс «запитань і відповідей». Нехай дитина запитує будь-що про школу, навчання, друзів. Завдання батьків – відповідати чесно і підтримувати дитячу допитливість. Це допоможе зняти тривогу перед невідомим майбутнім.