Щоб хоч якось зменшити розрив між доходом і рівнем інфляції, Україні необхідне підвищення “мінімалки”.
“Мінімалка” в Україні у 2025 році просто зобов’язана бути збільшена / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com
Мінімальна зарплата в Україні – один із головних індикаторів рівня життя, який впливає на добробут значної частини населення.
Станом на 2024 рік “мінімалка” становить 8000 гривень, і цей показник важливий для працівників, підприємців і всіх, хто розраховує на стабільність економіки країни.
Мінімальна зарплата в Україні – що на нас чекає
У 2025 році, як очікується, мінімальна зарплата в Україні може зрости, продовжуючи тенденцію, яка спостерігається з року в рік. Однак, чиновники не беруться обіцяти, що це станеться. Наприклад, голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа, коментуючи можливі зміни, зазначила, що підвищення мінімальної заробітної плати у 2025 році навіть на 100 гривень коштуватиме бюджету 5,3 мільярда.
Відео дня
Водночас економісти прогнозують, що для підтримання рівня життя, мінімальна зарплата в Україні 2025 року має збільшитися хоча б на 10-15%. Передбачається, що ці зміни можуть бути ухвалені урядом для того, щоб хоч якось зменшити розрив між мінімальним доходом і рівнем інфляції.
Прожитковий мінімум в Україні
Прожитковий мінімум також є важливим фактором, адже саме його зміни визначають, який мінімальний дохід буде достатнім для покриття базових потреб громадян. Сьогодні він становить 2920 гривень на місяць.
Читайте також:
Як отримати 1000 гривень від Зеленського: хто має право і на що можна витратити
Пенсія без стажу: скільки отримають українці, які ніколи не працювали
Пенсії понад 4000 гривень: які пенсіонери отримують такі виплати
Ринок праці в Україні 2023: де знайти роботу і які вакансії затребувані
І, беручи до уваги зростання цін та інфляцію, експерти висловлюють думки, що “мінімалка” в Україні у 2025 році просто зобов’язана бути збільшеною, щоб підтримувати прожитковий мінімум, який розраховується, виходячи з потреб у харчуванні, житлі та послугах.
Вважається, що збільшення “мінімалки” в Україні може мати позитивні наслідки для економічного зростання, оскільки воно сприяє підвищенню купівельної спроможності громадян і стимулює малий і середній бізнес. З іншого боку, зростання мінімальної зарплати несе ризики для підприємців, особливо для малого бізнесу, який може відчути додатковий фінансовий тиск.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, як дізнатися свій стаж в Україні.