фото коледжу МОН намагається реформувати профосвіту і збільшити частку вступників до коледжів
Під час вступної кампанії 2024 року 25% вступників відмовилися від навчання на бюджетній формі в закладах фахової передвищої освіти. Про це повідомляє «Освіта.ua» з посиланням на Міністерство освіти і науки за підсумками вступної кампанії до коледжів.
Як зазначено у повідомленні, понад 87 тисяч абітурієнтів отримали рекомендацію для навчання на бюджеті. Але підтвердили місце навчання лише 65,5 тисяч рекомендованих вступників. Решта вибрала для навчання інші заклади освіти.
З усіх вступників майже 17 тисяч вступників підтвердили місце навчання за допомогою кваліфікованого електронного підпису, а понад 48 тисяч – надіслали сканкопії підписаних власноруч заяв.
Зараз в Україні розпочались додаткові сесії вступної кампанії до коледжів на денну та заочну форму навчання на контракт. Подати документи можна до 31 жовтня.
IT – одна з найперспективніших сфер у сучасному світі. Отримати необхідні навички можна навіть у юному віці у Школі програмування від АнтиШколи. Тільки уявіть, вже через місяць дитина зможе написати перші рядки коду! Навчання через ігрові методики, прикладні знання, постійна підтримка викладачів-практиків – завдяки цьому ваш син чи донька стане крутим спеціалістом в IT.
Загалом міністерство освіти розвиває і реформує професійну освіту, щоб задовольнити потреби українського ринку праці якісними кваліфікованим фахівцями, яких не вистачає. У коледжах навчають нових затребуваних спеціальностей, таких як операторів дронів та IT- фахівців. Заклади профосвіти модернізують та об’єднують у регіональні професійні центри.