З моменту повномасштабного вторгнення Нацбанк та комерційні банки були змушені запровадити низку обмежень, які передусім запобігають виведенню коштів за межі України. Тому пряма конвертація USDT на гривневу банківську картку наразі практично неможлива. Але є інші варіанти, і як фінансовий експерт та консультант компанії Traders Union я розкажу про них.
Важливо! Усі наведені методи виведення USDT у гривню є легальними — порушення законодавства немає. Однак у будь-який момент від відповідних органів може надійти запит на підтвердження походження грошей.
-
P2P на криптовалютній біржі
Ця послуга є на провідних біржах. Схема працює так: ви переказуєте контрагенту USDT, вони тимчасово блокуються біржею. Ви підтверджуєте зарахування USDT лише після того, як на вашу картку надійде гривня.
Нюанси:
-
Варто перевіряти відгуки про кожного контрагента, оскільки не всі є надійними.
-
Оплата може здійснюватися від третіх осіб і кількома платежами, що не завжди подобається фінансовому моніторингу банків.
-
Необхідно зважати на ліміти виведення та час виконання. Наприклад, мінімальна сума обміну USDT — від 20 тисяч гривень. Час виконання ордера коливається від 2-3 до 180 хвилин.
Переваги:
-
Можливість виведення майже будь-яких сум на картки основних українських банків.
-
Арбітраж із боку біржі.
Недолік: питання «чистоти» грошей контрагента. Якщо контрагент буде запідозрений у відмиванні грошей або незаконних транзакціях, банк може заблокувати і його рахунок, і ваш. Також контрагент може спробувати скасувати транзакцію після відправки гривні.
-
Фізичні пункти обміну
Це так звані «обмінники». Деякі з них надають послугу виведення USDT та інших топових криптовалют. Схема така:
-
Попередньо зв’язуєтеся з представником обмінного пункту у своєму місті (контакти можна знайти на сайті або в Telegram).
-
Уточнюєте наявність потрібної суми в доларах США (USD).
-
Приїжджаєте до обмінника, отримуєте адресу гаманця, переводите USDT, отримуєте USD. Можете обміняти долари на гривні.
Перевага: ви отримуєте USD готівкою, минаючи банківські картки, що може бути привабливо для тих, хто заробляє на криптовалютах, оскільки криптовалюти поки не врегульовані на законодавчому рівні в Україні.
Недолік: ризик. Транзакцію в криптовалюті не можна скасувати, а якщо оператор обмінного пункту заявить, що гроші не надійшли, повернути кошти буде складно. Тому краще спочатку ризикувати невеликою сумою — 10-20 USDT. Також такі обмінники є лише у великих містах.
3. Онлайн-обмінники
Це гібридна модель перших двох варіантів. Ви надсилаєте USDT на гаманець, наданий обмінником, і обираєте спосіб виведення: на картки українських банків, Wise, PayPal або через фізичний офіс для отримання USD.
Наприклад, зареєстрований у Лондоні агрегатор Obmify дозволяє фільтрувати за містами, напрямками виведення тощо, з урахуванням українських реалій.
Інший відомий агрегатор — Bestchange, який перевіряє обмінники та модерує відгуки.
Перевага: обмін у кілька кліків з будь-якої точки країни.
Недолік: є ризики шахрайства з боку контрагента, оскільки немає арбітражу та контролю, як на криптобіржах.
Висновок. З 1 жовтня 2024 року НБУ анонсував обмеження вихідних переказів з карт фізичних осіб до 150 тисяч гривень на місяць. Якщо ви не зможете підтвердити походження грошей і перевищите ліміт, можливе блокування рахунку. Тому з огляду на поступове посилення регулювання з боку НБУ, перехід на розрахунки в криптовалютах може бути привабливим варіантом.