фото Freepik Міжнародна українська школа координуватиме діяльність українських суботніх та недільних шкіл, освітньо-культурних центрів за кордоном та на ТОТ
Міністерство освіти і науки України оголосило про реформу Міжнародної української школи. У планах збільшити кількість осередків україномовних освітніх закладів за кордоном. Про це повідомив сайт «Ocвiтoрiя».
Створена у 2007 році Міжнародна українська школа відтепер ще й координуватиме усю мережу україномовних освітніх закладів та осередків. Зараз у системі МУШ є 42 осередки, у планах на 2026 рік створити 100 центрів-партнерів по всьому світу.
«Раніше це була дистанційна школа для українських дітей, які, перебуваючи за кордоном, зберігали освітній зв’язок зі своєю країною. Більшість учнів – це були діти дипломатів та працівників компаній, які мають закордонні представництва», – зазначають у повідомленні.
Новим напрямком діяльності Міжнародної української школи буде координація і допомога українським освітнім осередкам, суботнім та недільним школам, освітньо-культурним центрам за кордоном, а також освітнім осередкам на тимчасово окупованих українських територіях.
За словами міністра Оксена Лісового, першим кроком впродовж пів року стане інвертаризація мережі, вивчення, де і скільки українських школярів отримують освіту українською, які потреби мають освітні осередки та центри. Держава надасть таким закладам підручники, дидактичні матеріали, консультації. З 1 вересня 2025 року серед основних осередків визначать першу пілотну групу.
Завжди мріяли про роботу в міжнародній компанії або відкриття власного бізнесу? Знання англійської відкриває безліч можливостей та допомагає досягти нових кар’єрних висот. Розпочніть вивчення вже зараз разом АнтиШколою й успіх не забариться!
Зараз за кордоном перебувають близько 850 тисяч українських дітей шкільного віку, лише третина з них пов’язані зі своєю освітньою системою.