
фото ЛОВА Пам’ятник на могилі Івана Вакарчука відкрили у п’яту річницю його смерті
У п’ятницю, 4 квітня, у п’яту річницю смерті багаторічного ректора ЛНУ імені Івана Франка, міністра освіти Івана Вакарчука на його могилі на Личаківському цвинтарі у Львові відкрили пам’ятник. У відкритті взяли участі родина Івана Вакарчука, керівники області та університету.
«На Личаківському кладовищі відкрили пам’ятник Івану Вакарчуку. Нехай він буде не тільки знаком шани, а й місцем, куди можна прийти з питанням. З болем. З вдячністю. І відчути полегшення. Світла пам’ять непересічній особистості, яка дуже багато доклалася до становлення нашої сучасної Держави», – зазначив голова ЛОВА Максим Козицький.
Іван Вакарчук помер 4 квітня 2020 року у віці 73 років у Львові.
«Посади не змінювали його. Він завжди залишався відкритим до людей і до нових ідей. Дякую йому за підтримку студентів, коли він був ректором. Дякую за те, що коли він став міністром, в українських дітей зʼявилася можливість вступати у вищі навчальні заклади без корупції. Це, мабуть, перша реальна реформа, яка показала, що в України є майбутнє, бо це реформа з турботою про молодь. І ще – величезне дякую йому за сина – Святослава Вакарчука», – додав очільник ЛОВА.
На могилі Івана Вакарчука відкрили пам’ятник (фото ЛОВА)
Іван Вакарчук очолював Львівський університет понад 20 років, його п’ять разів переобирали на посаду ректора ЛНУ ім. Івана Франка. У 2007 році він отримав відзнаку «Герой України». Вакарчук був автором програми «Обдаровані діти села», завдяки якій діти із сільської місцевості отримали більше шансів вступити в університети.
Протягом 2007-2010 років Іван Вакарчук був міністром освіти і науки України. Саме за його керівництва в Україні ввели зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). На посаді міністра Вакарчук ініціював низку реформ в освітній сфері, зокрема у вищих навчальних закладах.
За своє життя Іван Вакарчук написав більше 400 наукових праць, мав ступінь доктора фізико-математичних наук. У 1996 році заснував наукові журнали «Журнал фізичних досліджень» та «Світ фізики».