фото нового лікаря Використовуйте старий ґрунт для заповнення ям на доріжках
Коли всі літні однорічки з вуличних горщиків відцвітають, садівники зазвичай викидають стару землю, щоб підготувати горщики до зберігання. Такий варіант буде найпростішим, але є ще 6 способів, як можна використати стару землю і як вона може допомогти у господарстві. Про це пише ТСН.
Заповнюйте старим ґрунтом ями
Використовуйте старий ґрунт для заповнення ям на доріжках. Його можна також застосувати як покриття для існуючих квітників та грядок з овочами. Він служить мульчею, що захищає рослини від температурних коливань. Проте, уникайте використання ґрунту з горщиків рослин, які згнили через хвороби, якщо він не був стерилізований.
Використовуйте як базу
Якщо ви закладаєте нові грядки у своєму саду для весняного вирощування квітів чи овочів, то старий ґрунт з горщиків для рослин може слугувати відмінним основним шаром. Весною його можна буде покрити свіжим ґрунтом та додати потрібні добрива.
Додайте до компостної купи
Компостна купа – це найпростіший метод: ви можете викинути старий ґрунт або невикористану частину мішка прямо у компостний ящик. Якісна компостна купа повинна містити збалансовану суміш зеленого та коричневого матеріалів, а також ґрунту. Поєднуючи зелений і коричневий матеріали, ви зможете включити старий ґрунт для горщикових рослин у компост, який буде використовуватися для майбутніх посадок.
Зробіть шари на газоні
Газони також потребують догляду взимку. Можна посипати їх тонким шаром старого ґрунту з горщиків для рослин. Це не тільки збагатить ґрунт, але й захистить траву в холодну пору року.
Використовуйте в горщиках повторно
Можна повторно використовувати ґрунт з контейнера для садіння, якщо його змішати з приблизно однією третиною нового ґрунту для горщикових рослин та додати добрива для збагачення поживними речовинами.
Зробіть картопляну скриньку
Картопляна скринька – це домашній контейнер, зроблений з дротяної сітки висотою до 1,2 метра, для вирощування картоплі. Розпочніть її створення восени, уклавши на дно шари газет, потім додайте вже використаний ґрунт з горщиків, подрібнене листя та компост. Залиште це на зиму, а навесні посадіть картоплю.
Перед повторним використанням ґрунту, переконайтеся, що він не був у горщиках з рослинами, які загинули від бактеріальних, грибкових або вірусних хвороб.