Якщо Трамп мріє “зробити Америку великою знову”, йому варто допомогти Україні.
Дональд Трамп думає як бізнесмен, і на цьому хоче зіграти Київ / фото REUTERS
Доки наміри Дональда Трампа щодо України залишаються здебільшого туманними, у Києві намагаються знайти аргументи, чому він має підтримати українців. І деякі ідеї вже є, пише The Washington Post.
“Київ сподівається переконати Трампа, що Україна — це не благодійна справа, а економічна та геостратегічна можливість, яка зрештою збагатить і захистить Сполучені Штати та їхні інтереси”, – йдеться у публікації.
Так, один з аргументів, який озвучують у Києві – це апелювання до трампівського гасла “Зробимо Америку великою знову”. Слідування цьому гаслу означає підтримку України, вважає нардеп Володимир Ар’єв.
Відео дня
“Якщо Трамп хоче знову зробити Америку великою, то в його прямих інтересах захистити Україну від поглинання Росією, тому що це справді може стати точкою неповернення для іміджу Сполучених Штатів як всесвітнього наглядача за безпекою”, — сказав він.
Інший аргумент, який, вочевидь, був включений в так званий план перемоги, передбачає допуск США до українських природних ресурсів. У цьому контексті зокрема згадується родовище літію, цінного редкоземельного металу, необхідного у виробництві мікрочіпів та батарей для електромобілів.
Читайте також:
“Може бути гнилий компроміс”: посол висловився про “лідерів-миротворців”
Ці вісім тижнів будуть найскладнішими з 1991 року: посол про можливість завершити війну
Туреччина завадила Росії захопити Одесу і Миколаїв: заява посла
“Контроль над літієм — це контроль над економікою майбутнього”, — сказав Володимир Васюк, експерт з української промисловості, який консультує український парламент з економічних питань. За його словами, для західного світу краще, якщо ці матеріали залишаться в руках “досить дружньої країни, як Україна”.
Найбільше родовище літію розташоване у центральній частині країни, далеко від нинішніх ліній фронту. Загалом в Україні достатньо літію для виробництва 15 мільйонів акумуляторів для електромобілів, хоча одне із родовищ уже окуповане Росією, а інше знаходиться поблизу лінії фронту.
Як зазначає The Washington Post, тема з літієм сподобається навіть антиукраїнському скептику Ілону Маску. І схоже, що ці сигнали вже досягнули вух деяких республіканців. Минулого тижня сенатор Ліндсі Грем описав Україну як батьківщину рідкоземельних мінералів на трильйони доларів.
“Україна готова йти на угоду з нами, а не з росіянами. Тож у наших інтересах переконатися, що Росія не захопить це місце”, – сказав він в ефірі американського телебачення.
Перспективи миру в Україні
Як писав УНІАН, російський диктатор Володимир Путін вже продумав свою стратегію на майбутніх переговорах і почав готувати козирі для неї. Його план полягає у тому, щоб поставити перед Заходом якомога більше загроз, а потім виторгувати собі Україну в обмін на зняття цих загроз.
Також ми розповідали, що, на думку президента України Володимира Зеленського, починати мирні переговори з Росією зараз немає сенсу. За його словами, “сильні країни” ще не сформували чітку позицію щодо майбутньої угоди.